Можно бесплатно скачать шаблоны для dle 10.1 у нас на сайте

КОЗАЦЬКЕ ВІНЧАННЯ

КОЗАЦЬКЕ ВІНЧАННЯ

КОЗАЦЬКЕ ВІНЧАННЯ

30 січня 2022 року для козаків Сумської паланки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке» та Сумського окремого Спасо-Преображенського козацького полку відбулася святкова подія – таїнство вінчання Віктора Ляха, отамана Сумської паланки та Світлани Низової – головної берегині жіночої козацької громади «Берегиня» при Сумському міському курені МГО «Козацтво Запорозьке», яке здійснив протоієрей Максим Карпенко.

КОЗАЦЬКЕ ВІНЧАННЯ

До визначної події у житті козацької родини долучилися представники козацької старшини Сумщини. Для вінчання отамана Віктора Ляха, члена військової Колегії Синодального відділу Української Православної Церкви у справах пастирської опіки козацтва України і духовно-фізичного виховання молоді було обрано храм Святого благовірного великого князя Георгія Володимирського – самовідданого, мужнього й хороброго захисника Православ’я.

КОЗАЦЬКЕ ВІНЧАННЯ

Обрано храм, настоятелем якого є протоієрей Василь Коровець – тихий, добрий, мудрий, світлий духовний наставник та істинний посередник між козаками і Богом.

КОЗАЦЬКЕ ВІНЧАННЯ

Днем вінчання було визначено неділю – день, у який згадується Світле Христове Воскресіння, а на аналої розміщується ікона Воскресіння Христового, прикладаючись до якої у козаків пробуджуються, оживають та емоційно забарвлюються найсуттєвіші якості справжнього християнина.

КОЗАЦЬКЕ ВІНЧАННЯ

З великою надією на зцілення душевних і тілесних ран, козаки завжди прикладаються до ікони Святого благовірного великого князя Георгія з частинкою його мощів, перед тим, як сповідуватися перед причастям.
Урочистого недільного дня, вірний традиції, Віктор Лях сповідувався, причастився разом з козацькими побратимами та берегинею Світланою.
Козаки, зустрічаючи отамана, вишукувалися у почесній варті. Отаман і козацька берегиня, переступивши поріг храму, залишилися стояти у притворі для здійснення чину обручення.

КОЗАЦЬКЕ ВІНЧАННЯ

Протоієрей Максим Карпенко благословив пару запаленими вінчальними свічками, які передав їм у руки на знак подружньої любові, благословенної Господом.

КОЗАЦЬКЕ ВІНЧАННЯ

Після молитви на всякі блага і милості обрученим Віктору і Світлані, на честь благословення їхнього обручення, єднання у мирі та взаєморозумінні, отець Максим благословив і обручив наречених священною заставою і знаком непорушності їхнього подружнього союзу - обручками освяченими на престолі.

КОЗАЦЬКЕ ВІНЧАННЯ

Після обручення Віктор і Світлана рушили на середину храму поміж Почесною вартою козаків і стали на рушник, що символізує спільну життєву дорогу, яку вони тепер долатимуть разом, на якій вже ніколи не має бути «Я», а тільки «Ми». Тільки разом і з Богом вони мають йти до вічного спасіння.

КОЗАЦЬКЕ ВІНЧАННЯ

Під час вінчання священик молив Господа благословити шлюб і послати на Віктора і Світлану Свою небесну благодать.
Як видимий знак цієї благодаті, він покладає на них вінці, що тримають в руках свідки: військовий старшина Петро Шпиленко і козацька берегиня Рита Осадча.
Опісля отець Максим, піднявши руки, тричі благословив їх обох разом, промовляючи: «Господи Боже наш, славою і честю вінчай їх».
За таких дій священика сам Господь Ісус Христос благословляє вінчаємих на спільне супружне життя.

КОЗАЦЬКЕ ВІНЧАННЯ
КОЗАЦЬКЕ ВІНЧАННЯ

У посланні апостола Павла до Єфесян, яке озвучив отець Максим, говориться про важливість таїнства шлюбу і взаємні обов’язки чоловіка і жінки, а в Євангелії – про присутність Самого Господа на шлюбі.
При читанні Євангелія, козаки стояли струнко з оголеними козацькими шаблями на третину частини клинка.

КОЗАЦЬКЕ ВІНЧАННЯ

Віктору і Світлані подали вино, яке вони випили з однієї чаші на знак того, що віднині вони повинні жити єдинодушно, розділяючи спільно радість і горе.

КОЗАЦЬКЕ ВІНЧАННЯ

Зв’язування рук рушником при здійснені таїнства вінчання символічно об'єднало долі Віктора і Світлани, створивши тісний союз, заснований на любові, прихильності, вірності і духовній єдності.

КОЗАЦЬКЕ ВІНЧАННЯ

Триразове ходіння пари за священиком навколо аналою, як знак духовної радості і торжества.

КОЗАЦЬКЕ ВІНЧАННЯ

Під час здійснення таїнства вінчання бажали Віктору і Світлані доброго здоров’я, гарними словами згадували батьків. Бажали щоб Господь зберіг духовну й тілесну міць (єдиній в живих) мамі Вірі та дарував їй щасливе життя на багато років.
Наприкінці таїнства подружжя стали перед вівтарем, де отець Максим після виголошеного відпусту благословив Віктора і Світлану іконами, щоб вони молилися перед ними і згадували той день, коли вінчалися. Зі словами: «Нехай Господь благословить раба Божого Віктора в ім’я Отця і Сина, і Святого Духа амінь», вручив ікону Господа Бога Ісуса Христа вінчаному Віктору. Зі словами: «Нехай Матір Божа благословить рабу Божу Світлану в ім’я Отця і Сина, і Святого Духа амінь», вручив Казанський образ Божої Матері вінчаній Світлані.

КОЗАЦЬКЕ ВІНЧАННЯ

Гості щиро і радісно вітали козацьку родину! Виходили отаман з берегинею з благодатного храму під козацькими шаблями на знак козацького захисту, щедро осипаними житом і пшеницею в ознаменування майбутнього добробуту й багатства. Гучними козацькими гаслами та гарними хоровими побажаннями у сімейному житті вітали отамана козаки.

КОЗАЦЬКЕ ВІНЧАННЯ
КОЗАЦЬКЕ ВІНЧАННЯ

На вінчальній трапезі на адресу отамана та його дружини лунало багато добрих побажань, співалося немало многолітть та козацьких пісень.

КОЗАЦЬКЕ ВІНЧАННЯ

Генерал-полковник Віктор Лях і головна козацька берегиня Світлана Низова висловили щиру вдячність усім козакам і берегиням за те що своєю участю у надважливій події їхнього життя, урізноманітнили, збагатили та прикрасили таїнство вінчання козацької родини!

Прес-центр МГО «Козацтво Запорозьке».

Категория: Периодика ↓ Опубликовал psi01morpex, 8-02-2022, 13:55 | Комментировать (0) | Печать

Добавление комментария

Фордевинд, fordevind, fordevind.com.ua, статьи, страна, родина, отчизна, сайт целеустремленных людей, фордевинд сумы, Вовк Андрей Васильевич, Вовк Андрей, Морпех
загрузка...