Можно бесплатно скачать шаблоны для dle 10.1 у нас на сайте

ГОСТІ КОЗАЦЬКОГО КРАЮ

ГОСТІ КОЗАЦЬКОГО КРАЮ

ГОСТІ КОЗАЦЬКОГО КРАЮ

Запорозькі козаки провели патріотичні заходи в Кам’янсько-Дніпровському районі, Запорізької області.
Протягом останніх років боротьби за незалежність країни зростає актуальність виховної та військово-патріотичнії роботи з молоддю, козаками, учасниками бойових дій, родинами воїнів ЗСУ.
В Запорізькій області цими питаннями особливу увагу приділяють:
- Координаційна рада з питань козацтва ОДА;
- Велика Рада отаманів Запорозького козацтва;
- МГО "Міжнародний союз козаків "Запорозька Січ";
- Міжнародна федерація "Спас";
- ГО "Молода Січ";
- ГО "Козаки - Запорожці";
- ГО "Запорозький звичаєвий козацький лицарський орден ім. князя Д.І. (Байди) Вишневецького".
В школах та вищих учбових закладах організації щомісячно проводять заходи виховної роботи, наукові конференції. У зоні уваги є співпраця з органами влади та керівництвом військових частин, яким надається допомога.
Так, 14 травня в Кам’янсько-Дніпровському районі було проведено низку заходів. Організатори: ГО «Всеукраїнська Запорозька громада», «Братство козаків» та Координаційна рада ЗОДА. Мешканці району в котре дізналися, що козаки не тільки воїни, а і добрі вчителі, і вихователі. За стародавнім звичаєм спочатку було проведено Раду отаманів та козацьке коло.

ГОСТІ КОЗАЦЬКОГО КРАЮ

Дуже пізнавальною для всіх учасників була екскурсія в місцевий краєзнавчий музей, який турботливо зберігає експонати, що мають відношення до легендарних лицарів степу - козаків та народів, що тисячоліття населяли запорізьку землю: скіфи, сармати, давні слов’яни та багато інших, що проживали в цих землях.

ГОСТІ КОЗАЦЬКОГО КРАЮ

Особливу увагу привернули козацькі старожитності, артефакти скіфсько-сарматського періодів. Екскурсія настільки зацікавила глядачів, що перетворилася на семінарське заняття. Присутні на конкретних прикладах минулого побачили велич нашого народу, його тисячолітні коріння, запеклу боротьбу з загарбниками різних часів, звитягу та непереборну силу до перемоги. Безперечно, всіх вразив високий рівень мистецтва, господарської культури, рівня соціальної організації, що дозволив нашим прадідам бути попереду в часи існування Руси-України, в генезі цивілізаційного європейського руху.

ГОСТІ КОЗАЦЬКОГО КРАЮ

Особливо привернула до себе увагу одна експозиція - особисті речі, документи, прапори, військове знаряддя учасників АТО.
Полковник Ілля Лапін розповів присутнім про мужність під час бойових операцій війни проти України. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих в АТО та Другій Світовій війні.
Було вирішено допомагати музею збирати матеріали цих жахливих, драматичних війн за свободу та мирне життя українців на своїй землі. Завдяки зусиллям колективу, особливо директора музею Чернявської Аліни, мешканці району, гості можуть доторкнутися до історії краю.

ГОСТІ КОЗАЦЬКОГО КРАЮ

Не зважаючи на погодні умови, запорозькі козаки, гості та мешканці міста урочистою ходою пройшли до пам’ятників загиблим воїнам Другої Світової війни. Були віддані козацькі почесті, вшанована пам’ять героїв хвилиною мовчання, покладені вінки та квіти. Отаманами та старейшинами у виступах було підкреслено велич та колосальні зусилля наших прадідів та дідів, що перемогли нацизм.

ГОСТІ КОЗАЦЬКОГО КРАЮ

Урочисті заходи були продовжені в приміщенні радника отамана Величка Василя Григоровича. Було вручено Почесні грамоти та присвоєні чергові звання побратимам-козакам та козакам - учасникам бойових дій на Сході України за активну участь у Всеукраїнських патріотичних акціях:
- "Вшануймо українську патріотичну літературу";
- "Вшануймо могили пращурів героїв-козаків";
- операціях "Дозор" та "Козацький волонтер".
Декількох учасників руху опору Президент Міжнародної Академії козацтва отаман Кущ Микола Миколайович (батько солдата, волонтер) нагородив медалями "Захисника".

ГОСТІ КОЗАЦЬКОГО КРАЮ

ГОСТІ КОЗАЦЬКОГО КРАЮ

Виступали з промовами: Дмитро Сухінін, Ілля Лапін, Сергій Волков, Микола Кущ, Данило Натфуллін, гості з Дніпра, Нікополя та Запоріжжя.
Враховуючи значну культурно-історичну діяльність, роботу з учнівською молоддю, зацікавленість і реальні успіхи у пошуковому та науковому напрямках діяльності було передано комплекти літератури військово-політичного та оборонно-масового характеру, проведена роз’яснювальна робота щодо євроатлантичної інтеграції та подальшого зміцнення європейських зв’язків з іншими країнами та створення філії Першої Національної громадської козацької історичної бібліотеки.
Культурна програма була завершена концертом ансамблю української козацької пісні місцевої громадської організації під назвою "Козацька родина" під керівництвом жінок-берегінь Новікової Валентини.
Від Великої Ради отаманів Запорозького козацтва, Координаційної ради ЗОДА висловлюємо подяку всім організаторам цього національно-патріотичного заходу, а особливо керівнику школи "Джур" Верховному атаману С. Волкову, його заступнику В. Кириченку та начальнику штабу Оріщенку Володимиру Петровичу.

Матеріал надав Голова КРК ЗОДА Дмитро Сухінін.
Корекція матеріалу - А.В. Вовк – член Національної спілки журналістів України.





Категория: Периодика ↓ Опубликовал psi01morpex, 17-05-2017, 17:04 | Комментировать (0) | Печать

Добавление комментария

Фордевинд, fordevind, fordevind.com.ua, статьи, страна, родина, отчизна, сайт целеустремленных людей, фордевинд сумы, Вовк Андрей Васильевич, Вовк Андрей, Морпех
загрузка...