Можно бесплатно скачать шаблоны для dle 10.1 у нас на сайте

КОЗАЦЬКА ТРИЗНА ПО ЗАГИБЛИМ В АТО

КОЗАЦЬКА ТРИЗНА ПО ЗАГИБЛИМ В АТО
КОЗАЦЬКА ТРИЗНА ПО ЗАГИБЛИМ В АТО

В світовій історії існують звичаї, які поважає переважна більшість населення. Це стосується в першу чергу подій, які суттєво вплинули на загально-політичні процеси державотворення, боротьби за незалежність, національно-визвлльних війн, де вирішувалася доля країни.
Яскравим прикладом була Європа, невід’ємною частиною якої ми - українці є теж. Періоди кривавих битв (Столітня, Тридцятилітня, Наполеоновські чи Світові) та революції в Англії, Нідерландах, Франції, США та багатьох інших країнах створили нову політичну карту, породили цілу плеяду героїв, що виборювали перемогу, незалежність і волю.
Цивілізований світ вже багато років проводить заходи, направлені на збереження історичної пам’яті про тих, кому народ зобов’язаний своїм мирним життям.
Важливим є і аспект виховання молоді на прикладах відважних пращурів, що через певний час стане керувати державою.
Ще одним важливим чинником успіху ровинутої країни - є збереження звичаїв і традицій, що стосуються головного курсу держави, наприклад, на створення умов заможного, вільного розвитку суспільства, відсутність агресивних, загарбницьких планів відносно сусідів, налагодження добрих стосунків, а коли потрібно, захист громадян у військових конфліктах.
За рішенням Координаційної Ради з питань козацтва ЗОДА, Великої Ради отаманів Запорозького козацтва, тисяч наших побратимів з 2014 року на острові Хортиця збираються старійшини, отамани, старшина, козаки та всі небайдужі для вшанування пам’яті всіх наших пращурів - козаків, героїв переможних походів, що в різні часи зберегли нам квітучу та прекрасну рідну землю.

КОЗАЦЬКА ТРИЗНА ПО ЗАГИБЛИМ В АТО

В цей день згадують та віддають данину поваги всім тим, хто не повернувся з запеклих боїв зі Сходу, де йде війна за нашу волю та віру з російськими загарбниками та бандитами. Уклонивши голови ми згадуємо про козаків, котрі загинули під час Революції Гідності, але дістали перемогу, скинувши злочинну владу шахраїв та ворожих сил.
Дуже важливо пам’ятати, що перемоги далися дуже дорогою ціною, а повернення в рабство вже неможливо.

КОЗАЦЬКА ТРИЗНА ПО ЗАГИБЛИМ В АТО

3 червня 2017 року, за звичаєм, запорожці та представники багатьох областей провели Велику Раду отаманів Запорозького козацтва та урочисті збори, присвячені світлої та вічної пам’яті переможцям - козакам, нашим звитяжним військовим, що вже ніколи не повернуться додому, до рідної хати, батьків та друзів...

КОЗАЦЬКА ТРИЗНА ПО ЗАГИБЛИМ В АТО

КОЗАЦЬКА ТРИЗНА ПО ЗАГИБЛИМ В АТО

До початку Всеукраїнської національно-патріотичної акції отамани вирішили провести Раду та виступили за об’єднання всіх організацій навколо ідеї незалежності України. Була підтримана думка про створення Національної Програми розвитку козацтва з урахуванням бойових дій та завдань оборони від можливих нападів сепаратистів та окупантів, підтримання тісної взаємодії та надання допомоги силовикам та постраждалим від агресії, сім’ям загиблих в АТО. Було підтримано заходи щодо продовження операцій "Дозор", "Перехоплення" та "Козацький волонтер". Керівники - отамани вирішили й надалі проводити започатковані в Запоріжжі Всеукраїнські патріотичні акції, які мали важливе виховне, культурно-історичне та практичне значення.
Отаман Лапін І.Є. (учасник бойових дій, АТО, полковник ЗСУ, перший начальник штабу 37-го першого козацького батальону) прадиво говорив про війну, що розв’язана проти нас, подякував братам-козакам за допомогу та добрі волонтерські справи.

КОЗАЦЬКА ТРИЗНА ПО ЗАГИБЛИМ В АТО

Підкреслено також право кожного козака вшановувати подвиги героїв, загиблих за нашу волю та державність.
Виступили і учасники Революції Гідності, що підтримали пропозиції та вшанували світлу пам’ять героїв: Рижов К.А. (отаман ГО "Запорозьке військо Низове "Запорозька Січ"), Білан П.А. (Генеральний суддя МГО "Міжнародний союз козаків "Запорозька Січ", Некіпілий М.М., Мельниченко В.І., Говоруха М.С., Літвін О.І. та інші).

КОЗАЦЬКА ТРИЗНА ПО ЗАГИБЛИМ В АТО

КОЗАЦЬКА ТРИЗНА ПО ЗАГИБЛИМ В АТО

Було прийнято рішення про обрання старійшеною доктора історичних наук, професора, багаторічного керівника Запорізького обласного краєзнавчого музею, автора багатьох наукових робіт Шаповалова Георгія Івановича.

КОЗАЦЬКА ТРИЗНА ПО ЗАГИБЛИМ В АТО

Урочисті збори продовжилися звичаєвим Козацьким Колом, де всі братии - отамани та видатні козаки - учасники війни за незалежність України вклонялися переможцям в битвах за волю українців.

КОЗАЦЬКА ТРИЗНА ПО ЗАГИБЛИМ В АТО

За рішенням родин загиблих та козацької ради, всі загиблі герої в період цієї жахливої війни, яка ведеться проти нас вже четвертий рік, були навічно занесені до Реєстру Запорозького звичаєвого козацького лицарського ордену ім. князя Д.І. (Байди) Вишневецького.

КОЗАЦЬКА ТРИЗНА ПО ЗАГИБЛИМ В АТО

КОЗАЦЬКА ТРИЗНА ПО ЗАГИБЛИМ В АТО

Батько загиблого героя Микола Семенович Говоруха підкреслив важливість патріотичних заходів, закликав допомагати сім’ям загиблих, запропонував зміцнювати зв’язки з армією, виховувати підростаюче покоління на історичних традиціях Запорозького козацтва. Пану Миколі було вручено відповідні Родові Грамоти.
Президент міжнародної організації "Спас", кандидат наук, вчений, відомий громадський діяч, активний учасник Всеукраїнських патріотичних акцій Олександр Притула, привітавши присутніх, звернув увагу на братерську дружність, взаємодопомогу, вміння об’єднатися проти неприятеля та вигравати війни нашими прадідами.

КОЗАЦЬКА ТРИЗНА ПО ЗАГИБЛИМ В АТО

Отаман Костянтин Рижов, активний учасник Революції Гідності, гарний вихователь, справжній батько для побратимів, багаторічний очільник місцевої організації "Спас" цікаво та яскраво говорив про нашу історію.

КОЗАЦЬКА ТРИЗНА ПО ЗАГИБЛИМ В АТО

Необхідні слова шани за перемоги героям говорили: Сергій Волков, Микола Некіпілий, Павло Білан, Олександр Літвін, Олександр Грицаєнко, Ігор Грицаєнко, колишній перший кошовий отаман Володимир Мельник, колишній перший голова обласної організації Народного Руху України в Запоріжжі Костянтин Лямцев, Олександр Губа, Володимир Лютий, представник 55-ї артбригади. В своїх виступах всі вшановували пам’ять загиблих на сході України. Свої теплі слова підтримки заходу передали отамани Сергій Галич, Микола Кущ, Віктор Кучинський, Валерій Іващенко та багато інших.
Читав молитву та проводив стародавній обряд Панахиди по загиблих козаках у всіх війнах за свободу України учасник багатьох волонтерських акцій отець Василь. Всі молилися, поминали в своїх думах тих, кого вже не повернешь до дому, але в наших серцях вони будуть вічно.

КОЗАЦЬКА ТРИЗНА ПО ЗАГИБЛИМ В АТО

Поминальний хрест та венок з ломпадою козаки - учасники Революції Гідності в траурній процесії доставили човном на середину рідного та могутнього Дніпра, де урочисто спустили на воду.

КОЗАЦЬКА ТРИЗНА ПО ЗАГИБЛИМ В АТО

За традиційним кулішем всі помянули загиблих героїв. А пісні про подвиги козацьких мистецьких колективів з Полог ("Жайвір" керівник старійшина пане Удод, талановитий колектив молоді з Дніпра, пана Руслана Короля, запорізький бард Павло Донець, ансамбль "Дивосвіт", керівник Кулинич Неля Володимирівна з Покровського Дніпропетровської області талановитим виконанням створили атмосферу теплоти та урочистості).
Також на Козацькому Колі військовослужбовцям 55-ї артбригади були вручені Родові козацькі грамоти, а мешканці Пологівського району прийняли козацьку присягу.

Матеріал надав Голова КРК ЗОДА Дмитро Сухінін.
Корекція - А.В. Вовк – член Національної спілки журналістів України.Категория: Периодика ↓ Опубликовал psi01morpex, 8-06-2017, 15:15 | Комментировать (0) | Печать

Добавление комментария

Фордевинд, fordevind, fordevind.com.ua, статьи, страна, родина, отчизна, сайт целеустремленных людей, фордевинд сумы, Вовк Андрей Васильевич, Вовк Андрей, Морпех
загрузка...