Можно бесплатно скачать шаблоны для dle 10.1 у нас на сайте

СІЧ ПАМ’ЯТАЄ, СІЧ ВШАНОВУЄ

СІЧ ПАМ’ЯТАЄ, СІЧ ВШАНОВУЄ

СІЧ ПАМ’ЯТАЄ, СІЧ ВШАНОВУЄ

Згідно рішення Великої Ради отаманів Запорозького козацтва і патріотичних козацьких організацій області минулого тижня в районах і центрі проводилися заходи виховного, наукового та культурно-історичного характеру на честь великого сина українського народу полководця державного і політичного діяча сміливого і талановитого гетьмана керівника першої Запорозької Січі князя Дмитра Івановича (Байди) Вишневецького.
Треба підкреслити, що за доброю традицією, ще з 1991 року, в різних містах, районах та областях України активісти, козаки, краєзнавці, вчені та молодь організовують масштабні різноманітні заходи, що направлені на виховання учнівської та студентської спільнот в традиціях пращурів.

СІЧ ПАМ’ЯТАЄ, СІЧ ВШАНОВУЄ

На прикладах Петра Сагайдачного, Івана Сулими, Богдана - Зиновія Хмельницького, Івана Мазепи, Петра Дорошенка, Івана Сірка та багатьох інших величезних постатей навчаються майбутні громадяни служити своєму народові, бути гідними їх пам’яті.

СІЧ ПАМ’ЯТАЄ, СІЧ ВШАНОВУЄ

Так, наприклад, у Великій Британії пам’ятають короля Річарда Левове Серце, Олівера Кромвеля, адмірала Нельсона та фельдмаршала Веллінгтона; у Франції Жанну Д’арк та кардинала Рішельє, Карла Великого та Наполеона Бонапарте.
Всіх видатних полководців, діячів різних історичних періодів та епох особливо поважають на Батьківщині та у місцях, де були проведені переможні битви або вчинені дії державного масштабу з великою користю для нащадків і країни в цілому.
Запорозькі козаки ніколи не забудуть про подвиг захисників християнської землі, що стояли насмерть, не пускали ворога грабувати та знищувати наші села і міста. Багато разів давали відсіч і хоробро наступали, проводячи переможні походи далеко від дніпровських порогів, доходячи аж до Середземного моря та Атлантичного океану. Будування фортець і організація сильної і дисциплінованої армії з прикладом демократичного устрою - звичаєвих законів, навіки прославили образ запорозького козака. Вирішення питання системної оборони та впровадження нової комбінованої тактики бою, морські походи, вміла дипломатія та державницька діяльність, що проводив Дмитро Іванович Вишневецький буде взірцем для особистого життя та бойової діяльності.

СІЧ ПАМ’ЯТАЄ, СІЧ ВШАНОВУЄ

Тому і увічнений у камені Байда, працює створена в роки боротьби за свободу Перша Національна громадська козацька історична бібліотека, продовжують традиції славетного гетьмана Запорозький звичаєвий козацький лицарський орден, а Гетьманська шляхетська академія носять його ім’я - великого очільника першої Січі. Громадськість області і сьогодні пропонує владі назвати на честь гетьмана набережну магістраль. На прикладі таких міст як Черкаси, Нікополь, Львів, Миколаїв та Чигирин треба і на Запоріжжі визначити день Дмитра Вишневецького, долучивши можливості владних структур.

СІЧ ПАМ’ЯТАЄ, СІЧ ВШАНОВУЄ

СІЧ ПАМ’ЯТАЄ, СІЧ ВШАНОВУЄ

СІЧ ПАМ’ЯТАЄ, СІЧ ВШАНОВУЄ

СІЧ ПАМ’ЯТАЄ, СІЧ ВШАНОВУЄ

Днями, на честь Дмитра Івановича, біля пам’ятного знаку, було проведено урочисте зібрання, де виступили отамани, старійшини, науковці, інтелегенція та козаки - учасники АТО. Говорили від серця і душі слова дяки за збережену державу, за врятування з рабства багатьох полонених, за створення потужної військової сили. Багато було проведено параллелей із сьогоденням. Сержант з позивним "Полтинник" відверто розповідав про війну за нашу свободу. Про волонтерську, наукову та ідеологічну боротьбу розповідали Олександр Лазутін, Г. Шаповалов, М. Мордовськой; про війну та необхідність розширення таких заходів говорили представники 55-ї артбригади та батальйону "Сармат"; Павло Білан, та інші згадували операції "Дозор" та "Перехоплення". Отець Василь провів молебень за істинного православного християнина, прийнявшого люту смерть, але не зрадившого вірі. Приємно бачити, що пам’ятний знак князю Дмитру об’єднує різних людей. Слова на ньому, написані талановитою пані Наталією з Бердянську і сьогодні несуть до присутніх силу й міць керманича козаків - звитяжного і всесвітнього відомого Лицаря Війська Запорозького.

СІЧ ПАМ’ЯТАЄ, СІЧ ВШАНОВУЄ

А на славетній Хортиці владико Фотій провів молебень в козацькій церкві, наголосивши про необхідність дружби, єдності, взаємної допомоги в козацькому середовищі, попередивши про небезпеку чвар між собою. особливо в період війни.

СІЧ ПАМ’ЯТАЄ, СІЧ ВШАНОВУЄ

СІЧ ПАМ’ЯТАЄ, СІЧ ВШАНОВУЄ

На козацькому Колі провели збори Великої Ради отаманів Запорозького козацтва, де вшанували Дмитра Івановича Вишневецького. Виступали Ілля Лапін, Павло Білан, Андрій Зеленцов, Микола Некіпілий, отець Сергій, Сергій Волков, Олександр Кошарін, Сергій Гарін, отець Василь, Костянтин Лямцев, Костянтин Рижов. Згадали і про отаманів, що в період Революції Гідності та протистояння бандитським силам проводили охоронні заходи та допомагали в тилу, стояли на південному кордоні, але не змогли бути разом сьогодні, в день пам’яті: Віктора Гонтаря, Сергія Галича, Олександра Литвина, Миколи Куща, Віктора Кучинського, Володимира Іващенка та багатьох інших героїв. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять всіх загиблих за Україну. Велика Рада отаманів Запорозького козацтва вирішила й надалі тримати єдність та не піддаватися на провокаторів.

СІЧ ПАМ’ЯТАЄ, СІЧ ВШАНОВУЄ

Далі делегації вирушили до горельєфу Байди-Вишневецького, віддавши шану квітами до його підніжжя.

СІЧ ПАМ’ЯТАЄ, СІЧ ВШАНОВУЄ

Колектив переможців престижного українського конкурсу "Родина", що створений талановитими і високопрофесійними берегінями під керівництвом досвіченої і по-справжньому народної артистки Валентини Новікової, представив концертну програму, привернувши увагу багатьох туристів і гостей нашого міста.

СІЧ ПАМ’ЯТАЄ, СІЧ ВШАНОВУЄ

СІЧ ПАМ’ЯТАЄ, СІЧ ВШАНОВУЄ

Ввечері делегації козацьких організацій почали роз’їжджатися, залишаючи приємні і теплі почуття від свята та зустрічі з однодумцями.

Матеріал надав Голова Великої Ради отаманів Запорозького козацтва кандидат наук з державного управління, член НСЖУ військовий історик і автор книг Дмитро Сухінін
Корекція - А.В. Вовк – член Національної спілки журналістів України.
Категория: Периодика ↓ Опубликовал psi01morpex, 16-07-2017, 17:17 | Комментировать (0) | Печать

Добавление комментария

Фордевинд, fordevind, fordevind.com.ua, статьи, страна, родина, отчизна, сайт целеустремленных людей, фордевинд сумы, Вовк Андрей Васильевич, Вовк Андрей, Морпех
загрузка...