Можно бесплатно скачать шаблоны для dle 10.1 у нас на сайте

СВЯТО ЗАГАРТОВАНИХ

СВЯТО ЗАГАРТОВАНИХ

СВЯТО ЗАГАРТОВАНИХ

Вже традиційно свято Водохреща не оминає козацькі спільноти України. Так козаки Запорозького Війська Низового «Запорозька Січ», тренери та старші учні Запорізької школи «Спас» в 00.00. годин 19 січня на острові Хортиця, створивши коло та заслухавши «Слово Заповіт Стосово», занурились в священні води Дніпра-Славути.

СВЯТО ЗАГАРТОВАНИХ

Козаки ж Сумської паланки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке», Сумського окремого Спасо-Преображенського козацького полку та кількох інших козацьких громад прийшли до Спасо-Преображенського кафедрального собору (других храмів і церков), щоб щиро помолитися на святковій літургії, сповідуватися та отримати причастя Святих Таїн.

СВЯТО ЗАГАРТОВАНИХ

У їхньому козацькому житті Водохрещення є особливим святом. Як правило, під час цього Великого свята чи в наступний день ними проводяться Водохрещенські козацькі Ради, підбиваються підсумки роботи і плануються важливі для козацької громади й Української Православної Церкви справи.
Життя Іісуса Христа для багатьох козаків Сумщини є винятковим прикладом служіння рідному народу, прояву до нього особистої мудрості і невичерпної любові. А ще на прикладі Ісуса козаки усвідомлюють особливе значення вияву скромності та поваги до людини, котра самовіддано ставиться до виконання своїх обов’язків…
Так, коли Іоанн Предтеча виявив сумніви у своїй достойності хрестити Ісуса, то почув у відповідь: «…Так потрібно нам виконувати усяку правду» (тобто показувати приклад при виконанні всього, що є в Законі Божому). Таким чином Ісус Христос (у присутності багатьох людей на березі Йордану) виявив і смиренність, і скромність. Адже, ще будучи отроком, знав, що Він не просто людина, а Син Божий.

СВЯТО ЗАГАРТОВАНИХ

Тож і козаки, наслідуючи Ісуса Христа, – напередодні та під час проведення значущих релігійних свят – стають рахманними і послушними, надійними помічниками священиків в організації й облаштуванні церковних і поза церковних заходів. Так, на Водохреща вони облаштовували місце для освячення води на березі річки Псел, місток і безпечне сходження в ополонку для занурення, помост для проведення молебню, підносили сюди килими, незаперечно виконували багато інших важливих і дріб’язкових доручень церковнослужителів. Бо ж гарно усвідомлювали, що роблять це на корись Української Православної Церкви й православного люду, що мешкає у місті Суми.
Під час проведення літургії у Спасо-Преображенському кафедральному соборі та освячення води на його території до козаків із численними запитаннями та своїми потребами підходили десятки людей. Козаки уважно вислуховували їх і неодмінно надавали їм інформаційні й інші послуги.
О 12.00 годині від Спасо-Преображенського кафедрального собору віряни рушили Хресним ходом на Йордан. Вони пройшлися вулицею Героїв Сумщини до річки Псел. Йорданську Хресну ходу очолили козаки Сумського окремого Спасо-Преображенського козацького полку, Сумської паланки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке» та Сумського гусарського полку. Вони несли Зірку, Хрест, Хоругви і були запорукою дотримання порядку і спокою прихожан. Під час цієї Йорданської ходи благочинний Сумського благочиння Микола Смакоуз відзначив сотника Едуарда Козацького за зразкове виконання своїх обов’язків.
У Хресній ході на чолі з архієпископом Євлогієм ішли священнослужителі кількох храмів Української Православної Церкви та дуже багато мирян.

СВЯТО ЗАГАРТОВАНИХ
СВЯТО ЗАГАРТОВАНИХ
СВЯТО ЗАГАРТОВАНИХ

На місці здійснення освячення води річки Псла біля Харківського мосту зібралося кілька сот вірян. До них приєдналися численні учасники Хресної ходи й щільною громадою стали вздовж берега й мосту. Тут було прорубано та прикрашено живими ялинками одну з найбільших ополонок. У кінці неї встановлено дерев’яний хрест.
Архієпископ Євлогій у співслужінні благочинного Миколи Смакоуза та священиків кількох храмів здійснив молебень і Велике освячення води річки Псел. Випустив з рук кілька білих голубів.

СВЯТО ЗАГАРТОВАНИХ

Під час проведення церемонії освячення води, козаки помітили в небі багато омелюхів – гарних північних птахів, що кілька днів тому завітали до славного козацького міста, привносячи радість Сумчанам з наближенням Водохреща своїм ошатним «вбранням» і тихим чаруючим переспівом, схожим на передзвін сріблястих дзвіночків. Чубаті рожево-груді птахи пробудили почуття краси, приємно торкнулися сердець і душ козаків – істинних знавців, цінителів й охоронців природи.
І тоді здалося козакам, що саме з Божої ласки вони побачили й відчули таку непередбачену красу.
У цей день кілька сотень людей, серед яких було багато козаків і берегинь, занурилися в холодну освячену воду. Омили свої тіла воістину цілющою водою. Звичайно ж, кожен, хто пірнав в ополонку, мали свої наміри: одні бажали зцілитися, очистити свою душу, розум, думки й тіло; другі – щоб рік жити в радості; треті – для підтримки традицій і випробування власної сили духу тощо. Усі вони отримали незгладиму радість і велике задоволення.

СВЯТО ЗАГАРТОВАНИХ
СВЯТО ЗАГАРТОВАНИХ

В той самий час на Запоріжжі на центральному пляжі на пляжі зібралося близько 100 вихованців запорізької школи «Спас» разом з батьками.

СВЯТО ЗАГАРТОВАНИХ

Після молебну і освячення води всі спасівці занурилися у воду Славути.

СВЯТО ЗАГАРТОВАНИХ
СВЯТО ЗАГАРТОВАНИХ

Запорізька школа «Спас» ще раз показала, що є центром не тільки козацького бойового мистецтва але і зберігачем українських традицій та духовного розвитку людини.
Опісля Сумського Йордану козаки та козацькі берегині споживали проскуру – маленький прісний хлібець, освячений під час богослужіння.
Трішки стомлені, але все ж щасливі зайшли козаки до трапезної. Тут у присутності священнослужителя проходило щире обговорення величного Водохрещенського свята, виголошувалися здравиці, лунали схвальні промови щодо сумісних дій козацьких громад.
Теплими словами згадували митрополита Луку: підтримували його ініціативи, спрямовані на налагодження якісної взаємодії Козацтва з Українською Православною Церквою; розвиток козацьких організацій, їх ідейне й змістовне наповнення; духовне та фізичне виховання козацької молоді.

Матеріали надали Отаман Сумської паланки МГО «Козацтво Запорозьке» генерал-командор Віктор Лях та Віце - президент Всеукраїнської федерації «СПАС» Кошовий отаман Запорозького Війська Низового «Запорозька Січ» Костянтин Рижов.

Категория: Периодика ↓ Опубликовал psi01morpex, 26-01-2018, 18:37 | Комментировать (0) | Печать

Добавление комментария

Фордевинд, fordevind, fordevind.com.ua, статьи, страна, родина, отчизна, сайт целеустремленных людей, фордевинд сумы, Вовк Андрей Васильевич, Вовк Андрей, Морпех
загрузка...